Zebra Mildliner Brush
Pisadła

Zebra Mildliner Brush

Zebra to japońska firma produkująca artykuły piśmiennicze. Wszyscy znamy ich dwustronne zakreślacze Zebra Mildliner. Ostatnio na polskim rynku pojawia się ich odpowiednik z końcówką pędzelkową – Zebra Mildliner Brush, dlatego to odpowiedni moment na ich zbadanie.

Wizualnie mazaki są podobne do swoich poprzedników, jednakże skuwka brush’a jest przeźroczysta, dzięki czemu łatwo odróżnić je od starszego brata. Mazak składa się tak jak wcześniej wspomniałam z dwóch końcówek – jednej super fine (do podkreślania) oraz brush pozwalającej tworzyć zwariowane kompozycje letteringowe. Co ważne końcówka pędzelkopisu jest dość miękka, stworzona z filcu, dzięki czemu jest bardzo odporna i elastyczna. W Polsce od ręki możemy kupić 3 opcje kolorystyczne : Fluo, Warm i Cool, a ich ceny wahają się między 50 a 60 złotych za 5 sztuk (czyli około 10 złotych za sztukę).

Zebra Mildliner zakreślacz vs. Zebra Mildliner Brush

1. Obudowa – mazak brush jest nieco dłuższy, właśnie ze względu na pędzelkową końcówkę. Ponadto, skuwka brush pena jest przeźroczysta oraz ma na haczyku znaczek pędzla.
2. Kolor – kolory są dosłownie identyczne, dzięki czemu jedne mazaki są wspaniałym uzupełnieniem drugich.
3. Końcówki – Mildliner Brush ma jedną końcówkę pędzelkową oraz drugą zbliżoną do cienkopisu – super fine. Natomiast zwykły Mildliner ma zakreślacz i mazak fine.
4. Cena – zakreślacz Mildliner kosztuje już około 5 złotych za sztukę, Mildliner Brush to koszt około 10 złotych. Według mnie obie ceny są odpowiednie do jakości.

Lecimy do testów. Jak zawsze wystawiam mazaki na :

  1. Test końcówki
    Końcówka pędzelkowa z filcu jest fenomenalna. Nie odkształca się pod wpływem nacisku, nie strzępi się na chropowatym papierze. Tusz spływa regularnie. 
  2. Sprawdzian mieszania kolorów
    Jeżeli chodzi o blednowanie, to wypada ono dość średnio. Ale najlepszą formą jest (jak to zazwyczaj) mieszanie przy pomocy naczynia ceramicznego.
  3. Intensywność koloru na różnym papierze
    Zebra Mildliner Brush na każdym papierze wypada tak samo intensywnie. Dodatkowo, pigment nie przebija nawet w przypadku papieru rysunkowego. Końcówka nie niszczy się pod fakturą technicznego i akwarelowego bloku. Śmiało można powiedzieć, że pędzelkopis jest elastyczny i to nie tylko pod wpływem nacisku 🙂 

Podsumowując Zebra Mildliner Brush są bezsprzecznie moimi ulubionymi brush penami z długą końcówką! Pędzelkopis wypada fenomenalnie, nie strzępi się, co jest dla mnie wyjątkowo ważne. Pisak nada się zarówno dla osób początkujących, jaki i zaprawionych w bojach 🙂 Mazaki są warte swojej ceny, więc ZEBRA czekamy na kolejne kolory.

Jeżeli chcesz zobaczyć sprawdzian innych Brush Penów zachęcam do przejrzenia zakładki PISADŁA.

PS. Jeżeli chcesz wygrać super zestaw od @zebrapenpl to weź udział w naszym konkursie świątecznym –> SZCZEGÓŁY TUTAJ.

Darmowy wzornik do ćwiczeń właśnie pod Zebra Mildliner Brush możesz pobrać TUTAJ!

 

Dodaj komentarz