tygrys krok po kroku
Farby i kredki

Tygrys krok po kroku

Rysunki urozmaicają wiele, prawda? Możemy je tworzyć dla relaksu, dodawać do kompozycji Letteringowych lub bujo. Wiemy jak ciężko narysować zwierzęta, dlatego Oliwia gościnnie przygotowała artykuł o tym, jak powstaje tygrys krok po kroku!

Cześć!Jestem Oliwia i przybyłam tu, by pokazać Ci jak narysować tygrysa przy pomocy linii pomocniczych. Tworząc tutorial starałam się uchwycić jak najwięcej, aby ułatwić Tobie utrzymacie proporcji, a przede wszystkim ułatwić rysowanie.

Tygrys krok po kroku.

tygrys krok po kroku 1

1.) Do zrobienia linii użyłam czerwonej kredki, by było to bardziej czytelne. Ty również możesz użyć kredki, ale zazwyczaj ciężko później ją zmazać i zostają ślady. Zalecałabym ołówek, gdyż najłatwiej jest go usunąć w późniejszym etapie rysowania.
2.) Zawsze zacznij od narysowania dużego koła (to będzie głowa tygrysa), a wewnątrz niego mniejsze (to będzie pysk). I przedziel oba okręgi na pół rysując na środku linię (patrz krok 1).
3.) Teraz nos, oczy i uszy. Zarysuj kształt nosa, w tym przypadku to trójkąt. Zrób tak, by był on „przepołowiony” przez środkową linię (krok 2). Zwróć uwagę na to gdzie i w jakiej odległości są od siebie położone oczy. Zawsze są na tej samej wysokości, więc możesz użyć linijki by narysować sobie linię pomocniczą. Zauważ też gdzie kończą się uszy i od kącików oczu odporwadź linie (patrz krok 5 i 6). 
4.) Teraz został pyszczek. Sorzystaj z narysowanego wcześniej mniejszego kółka. Patrz jak idealnie zarysowuje się wtedy pyszczek. A na koniec został kształt głowy. Taki troszkę puchaty się wydaje, czyż nie? 

A więc, nie pozostało Tobie nic innego jak wyszczególnić cały kontur (przyjrzyj się jak wyglądają oczy, nosek i pyszczek), nanieść tygrysie plamy i pokolorować. 

tygrys krok po kroku 1

Wrazie jakichkolwiek pytań śmiało pisz do mnie na instagramie. Znajdziesz mnie tam pod nazwą @xshipoo. A jeżeli narysujesz tygrysa korzystając z mojego tutorialu to koniecznie pochwal się nim wysyłając mi zdjęcie lub oznaczając mnie na instagramie. Powodzenia! 

Jeżeli ciekawią Cię inne artykuły gościnne na naszym blogu, możesz je łatwo znaleźć poprzez tag #wpisgościnny.

Dodaj komentarz