Tombow Dual Brush Pen
Pisadła

Test Tombow Dual Brush Pen

Tombow to najpopularniejsza, wręcz kultowa marka pędzelkopisów na świecie, dlatego czas na test. Tombow Dual Brush Pen ABT składa się z dwóch końcówek – jedna to zwykły cienki mazak, druga długa nylonowa pędzelkowa. W środku mazaka znajduje się tusz wodny, dzięki czemu kolory można ze sobą łączyć w dowolny sposób.
Końcówka pędzelkowa jest jednak bardzo delikatna, szybko się strzępi dlatego ważny jest papier bez tekstury przy użytkowaniu Tombow Dual Brush Pen ABT (co dla mnie jest ogromnym minusem tych Brushy).

Ceny Brush Penów wahają się od 11,50 do nawet 15 złotych za sztukę. Pędzelkopisy występują w 108 kolorach, które można kupić pojedynczo lub w zestawach 6, 10, 12, 18, 96 lub 108 sztuk. Co ważne, przy zakupie zestawów można się spodziewać kilku mazaków z już postrzępioną końcówką (potwierdzone u kilku źródeł), dlatego osobiście polecam stawiać na sztuki. Mazaki są odpowiednie dla osób początkujących jak i zaawansowanych w Brush Letteringu.

NA HASŁO #bbwriting W SKLEPIE CALLIFORMA.COM DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA -15% NA CAŁY ASORTYMENT.

Czas na trochę testów.

 1. Test końcówki – filmik 1.

  Końcówka mimo ogromnego nacisku wraca do stanu początkowego. Jednakże, nylonowy czubek szybko się strzępi, zwłaszcza przy papierze z teksturą.

 2. Test mieszania – filmik 2.

  W przypadku Tombow najlepszą formą mieszania jest ta, przy użyciu kolorowego Brush Pena + naczynia ceramicznego. Najmniej efektywna jest natomiast opcja stykania końcówek.

 3. Test rozjaśniania – filmik 3.

  Najbardziej jasny napis uzyskuje zetknięcie końcówki mazaka z blenderem z serii Tombow Dual Brush Pen.

 4. Intensywność koloru na papierze – filmik 4.

  Kolory na wszystkich kartkach są dość intensywne, tusz nie rozpływał się na boki. Co ważne w przypadku papieru rysunkowego oraz papierów do kaligrafii (95g i 120g) mazaki przesiąkają na drugą stronę Natomiast przez blok techniczny oraz akwarelowy mazaki nie przesiąkają, te jednak niszczą końcówkę przez swoją chropowatą fakturę.

Reasumując z mojego punktu widzenia test Tombow Dual Brush Pen ABT pokazuje, że mazaki są bardzo oklepane. Ciężko w ich przypadku mówić o korelacji ceny z jakością dlatego polecam sięgać po tańsze rozwiązania jak chociażby Karin BrushmarkerPro.

Dodaj komentarz