test notesów w kropki
Bullet Jorunal

Test Notesów w kropki

Nie od dziś wiadomo, że notesy w kropki sprawdzają się najlepiej w przypadku Bullet Journal i innych plannerów. Na polskim rynku możemy zauważyć znaczny przyrost tych zeszytów, ale czy faktycznie warto z nich skorzystać (i zapłacić za niego często dość dużo)? Właśnie dlatego przygotowałam dla Ciebie test notesów w kropki , które ostatnimi czasy stały się popularne.

Testy zostały przeprowadzone na 7 notesach takich firm jak Bazgrołki, Devangari-art, Ogarniamsie, Memobook, Ewoxline , The Stationery Company oraz Interdruk. Badanie zostało podzielone na 3 części w oparciu o reagowanie notesu na : 1.Brush Peny i zakreślacze 2. Cienkopisy (których test możesz znaleźć TUTAJ), pióra, mazaki do kaligrafii oraz wodę i akwarele 3. Wielokrotność warstw – ich przebijania, używanie stempli oraz niszczenie strony przy odklejaniu taśm i naklejek (dokładna lista produktów wraz z linkami TUTAJ). Na końcu wpisu możesz zobaczyć krótki przykładowy filmik, jak wyglądały testy.

 1. Bazgrolki.pl notes Yourself w kropki do Bullet Journal – styl travel
  Notes A5 z serii express Yourself za 59,90 jest w twardej papierowej oprawie z czerwoną satynową tasiemką i gumką rozkładający się na płasko. W środku znajdziemy 240 białych klejonych stron o gramaturze 100 oraz dodatkową kieszeń na końcu. Waga notesu jest raczej przeciętna, ale w torbie go odczujesz. Papier jest bardzo ale to bardzo leciutko chropowaty, znacząco przebija w przypadku mocno napigmentowanych mazaków (jak Karin BrushMarker Pro), piór (zwłaszcza pilot i parker) oraz mazaków alkoholowych (jak wszystkie!). Co więcej, w przypadku odklejania taśm oraz naklejek struktura kartki zostaje znacznie naruszona. Niemniej jednak notes super radzi sobie z akwarelami i wodą, kartka praktycznie się nie faluje. Cienkopisy oraz zakreślacze przy jednej warstwie są prawie niewidoczne na drugiej stronie dlatego uważam, że to fajna opcja na Bullet Jorunal.

 2. Devangari-art.pl Galaxy notes w kropki A5 Premium
  Zeszyt A5 z serii Galaxy za 79,90 w twardej papierowej oprawie. Notes ma dwie satynowe wstążki, 176 białych szytych stron o gramaturze 150, kopertę na końcu oraz gumkę do zamykania. Ze względu na grubość papieru oczekiwałam po tym notesie bardzo dużo. Brush Peny i zakreślacze są praktycznie niewidoczne (poza Karin BrushMarker Pro oraz Kuretake alkoholowym, zakreślacze widoczne od 3-4 warstwy) a totalnie gładka struktura papieru nie niszczy mazaków. W przypadku piór i tuszy nieznacznie przebija Pilot Parallel – nieco gorzej wypadł stempel. Notes bardzo fajnie reaguje na wodę i akwarele. Co ważne zeszyt nie zawsze otwiera się na płasko a jego waga jest podobna do poprzednika. Naklejki oraz taśmy przy odklejaniu nie niszczą struktury papieru. Notes Premium od Devangari jest fajną opcją, jeżeli zamierzasz używać dużo akwareli i wody.  

 3. Ogarniamsie.pl Coral Journal
  Notes A5 za 54,90 w miękkiej skóropodobnej oprawie z gumką, jedną wstążką oraz kopertą na końcu. W środku znajduje się 160 szyto-klejonych kremowych stron o gramaturze 100. Zeszyt w większości otwiera się na płasko i to jeden z niewielu jego plusów.  Papier wypada znacznie gorzej od Bazgrołków o tej samej gramaturze, ale lepiej chłonie barwnik, przez co nie przebija na kolejne strony notesu. Brush Peny i zakreślacze prześwitują, momentami nawet przebijając. Farby akwarelowe oraz woda lekko faluje kartkę, ale jest to mało uciążliwe. Tusze zarówno te z piór jaki stempla znacznie przebijają. Jednakże, do prowadzenia Bujo przy pomocy cienkopisów i naklejek (ponieważ odklejanie nie zostawia żadnych śladów na kartce) jest to odpowiednia opcja, ale ja osobiście w tej cenie wolałabym kupić notes od bazgrołków. 

 4. Ewoxline notes szyty w kropki stukartkowy
  Zeszyt A5 za 20.91! w twardej papierowej oprawie z metalowymi narożnikami i wstążką. W środku znajduje się 200 białych szytych stron z numeracją od 1 do 200 o gramaturze 120. Notes daje rade w przypadku Brush Penów, zakreślaczy (przebicia od trzeciej warstwy) i cienkopisów – oczywiście poza pisakiem alkoholowym i mocno napigmentowanym Karin BrushMarker Pro. Natomiast znacząco przebijają tusze zarówno stempla jak i piór. Co więcej woda i akwarele dość mocno falują kartkę oraz przebijają na drugą stronę. Jednakże odklejanie taśm i naklejek nie niszczy stron, dzięki czemu jest to tania i ciekawa opcja do prowadzenia Bujo (ja prowadziłam w nim swoje pierwsze bujo, rozpadło mu się kilka razy więc uważaj!). Na stronie producenta jest chwilowy brak produktu.

 5. InterDruk Brulion A5 w kropki Bullet Jorunal
  Brulion A5 za 7,49 o miękkiej okładce z 64 białymi kartkami o gramaturze 80. Patrząc na jego cenę wypada ogromnie dobrze, w porównaniu do swoich niektórych konkurentów. Brush Peny oraz cienkopisy lekko prześwitują ale nie przeszkadza to w pisaniu po obu stronach. Naklejki i taśmy przy odklejaniu znacznie niszczą stronę. Natomiast mazak alkoholowy, Karin BrushMarker Pro, zakreślacze (już przy pierwszej warstwie), tusze piórowe oraz stemplowe dość mocno przebijają. Co ciekawe woda i akwarele nie falują kartki w tym przypadku, dlatego jeżeli chcesz prowadzić mocno artystyczny Bullet Journal przy niskim koszcie, ta możliwość jest dla Ciebie.

 6. Memobook Grand 02
  Notes A5 za 29,99 w grubej i twardej skóropodobnej oprawie z gumką i wstążką. W środku znajduje się 216 klejonych gładkich kremowych stron o gramaturze 80 (zwykły memobook poza okładką różni się białym kolorem kartek). Co ciekawe to jedyny wśród konkurentów notes z niebieskimi kropkami.  Jeżeli chodzi o testy to praktycznie wszystkie przybory prześwitują, a większość z nich przebija (zakreślacze, mazak alkoholowy oraz permanentny, Karin BrushMarker Pro, tusze, pisaki do kaligrafii i farby akwarelowe). Jednakże woda nie faluje kartek a naklejki i taśmy nie zdzierają warstwy strony przy odklejaniu. Jeżeli szukasz notesu do prowadzenia go na jednej stronie, ten może okazać się okej – tylko nie szalej z dociskaniem przyborami.

 7. The Stationery Company A5 Bullet Journal
  To zeszyt A5 z zagranicznej strony za 14,99£ (około 75 złotych) ze skóropodobną twardą okładką oraz gumką. W środku 240 kremowych, szytych stron o gramaturze 100, wstążka i koperta na końcu. W notesie prześwitują praktycznie wszystkie przybory, których użyłam do testów. Znacząco przebijają natomiast mazaki o mocnym pigmencie, zakreślacze (już przy pierwszej warstwie), pisak alkoholowy, tusze – od piór i stempla oraz farby akwarelowe. Co więcej odklejanie taśmy nieznacznie niszczy strukturę kartki. Ja osobiście notesu nie polecam, zwłaszcza patrząc na jego cenę. 

Z mojego punktu widzenia najlepiej wypadają notesy od Bazgrołków oraz Devangarii. Jeżeli lubisz mieć pewność, że nic nie przebije na drugą stronę odsyłam do Agnieszki, ale jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy i mieć fajną jakość leć do bazgrołkowej Magdy. Przeciętnie wypada Ewoxline, który jest fajny, ale mało wytrzymały – lubi się rozpaść, jednak przy tak niskiej cenie uważam, że warto się nad nim zastanowić (może niedługo wznowią jego sprzedaż). Najsłabiej zdecydowanie wypada The Stationery Company, który kosztuje ogromne pieniądze przy tragicznym papierze. 

Mam dla Ciebie małą niespodziankę ! Na bazgrolki.pl w terminie 5-10.11.2019 kod BBWRITING10 upoważnia do 10% zniżki na cały koszyk jeśli znajduje się w nim notes z kolekcji Yourself, zestaw notesów lub zestaw do bujo.

Dodaj komentarz