ozdobny alfabet
Hand lettering

Dekoracja liter

dekoracja liter

Jeżeli zastanawia Cię jak przebiega ozdabianie liter, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Dziś artykuł, z którego dowiesz się jak przebiega dekoracja liter według boonati_.

Cześć!

Z tej strony Natalia. Dzisiaj chciałabym Cię wprowadzić w mój świat, jakim jest dekoracja liter. Istnieje wiele sposobów na upiększenie swojego pisma. Można tworzyć trójwymiarowe litery za pomocą cienia, litery stworzone z linii a także z kropek. Wcześniej na naszym blogu o dekoracji pisała Patatatka LINK TUTAJ. Do czego może Ci się przydać takie dekorowane pisanie? Do czego sobie tylko wymarzysz, to jak z malowaniem dlatego bo ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Osobiście stosuję je do tworzenia plakatów, malowania po tablicy oraz w prowadzeniu mojego bullet journala. Poniżej nagrałam dla Ciebie filmik, w którym pokazuje parędziesiąt różnych sposobów ozdabiania liter. Przy ich tworzeniu przyda nam się ołówek, gumka, cienkopis, gelly roll oraz brush peny. Więcej opisane jest to W TYM ARTYKULE .

Od czego zacząć?

Planowanie pisania powinniśmy zacząć przede wszystkim od naszkicowania liter ołówkiem by później poprawić ewentualne błędy. Staramy się malować powoli i dokładnie, gdyż im lepiej to zrobimy tym fajniejszy będzie efekt. Zresztą to jak chyba w każdej artystycznej dziedzinie. 

dekoracja liter

W literze A i P użyłam efektu cienia jeśli macie problem z cieniami przy literze to polecam wam ARTYKUŁ O CIENIACH. W literze B użyłam fałszywej kaligrafii, którą już wcześniej opisała Wam Kinga W TYM ARTYKULE. Litery C, F, O, I oraz P zawierają kropki. Ten efekt podoba mi się w szczególności. Jak widzisz, kropkami możemy stworzyć cieniowanie lub efekt blendowania. Obojętnie gdzie umieścisz gęstość kropeczek, efekt będzie tak samo fajny. W zdobieniu możemy użyć również wypełniania liter, tak jak zrobiłam to w literkach E, G, L, O oraz W. Za pomocą Liter I, J, i K pokazałam wam fajny sposób rozciągnięcia Liter. Litery można możemy również wpleść w kształty tak jak jest to na przykładzie literki L, która jest w kole oraz N która jest we wstążce. Litera M to metoda bounce letteringu czyli tańczące/skaczące literki.

Reasumując

Na zakończenie wrzucam dla Ciebie film. Zainspiruj się i oznaczaj naszym hasztagiem #bbwriting swoje prace na Instagramie i Facebook’u.

PS. Jeżeli chcesz poznać więcej informacji z zakresu kreatywnego pisania i rysowania sprawdź zakładkę Hand Lettering!

Dodaj komentarz