Hand lettering w crafcie Crafterki.
Hand lettering

Hand lettering w crafcie Crafterki

Zastanawiasz się jak w życiu codziennym wykorzystać piękne rysowanie liter? Sprawdź hand lettering w crafcie Crafterki! Może to będzie Twoja bajka?

Hej tu Magdalena Orchowska znana jako @crafterka_! Pragnę wam dziś pokazać jak można wykorzystać hand lettering w życiu codziennym.

Pisać – uwielbiam. Rękodzieło – kocham. Połączyłam to ze sobą, bo „potrzeba jest Matką wynalazków”… Zaczęłam tworzyć własne plakaty! Oczywiście można wydrukować to i owo, ale po co? O niebo lepiej wygląda fajny tekst na papierze o wysokiej gramaturze, aniżeli jakiś art wprost z domowej drukarki na zwykłym papierze.

Moją potrzebą stała się ściana Tv, na której zrobiłam galerię. Nadzieję miałam na szybkie zapełnienie ramek. Cóż bardziej mylnego – w moim przypadku. W głowie roiło się od pomysłów… Tylko które wybrać?. Uściśliłam więc, bo przepychu nie lubię. Kierunek ostateczny to tekst połączony z roślinami. Idąc tym tropem, stworzyłam w końcu plakat
z owym tekstem, brzmiącym jakże domowo -„nie ma jak w domu”, który otoczyłam roślinnością. Liście, listki i to, co je przypomina, to totalna spontaniczność. Ani jednego nie naszkicowałam.

W moim przekonaniu, plakat/obraz jest przyjemny, taki domowy
i najważniejsze- idealnie komponuje się z otoczeniem w moim mieszkaniu. 

Przepis na plakat DIY:

Narzędzia: papier do akwareli (polecam 300 g, ale sprawdza się również papier o gramaturze 250g), pędzel z cienką końcówką do napisu, kilka grubszych do malowania motywu roślinnego ( pędzie okrągłe, zalecam, bo sprawdzają się w większości malunków), farby-akwarele (napis również nimi wykonałam, ale ! Super sprawdzą się pisaki do brushlettering –znajdziecie je w sklepie boontai.com), ołówek i gumka do mazania.

Wykonanie: wybierz ramkę, w której chcesz umieścić plakat, teraz dopasuj wielkość tyłu  ramki do kartki i ołówkiem odrysuj, i wytnij. Sprawdź, czy kartka mieści się w ramce. Jeśli tak- możesz zacząć! Ołówkiem naszkicuj napis i elementy, wtedy będziesz mieć pogląd na Twój finalny projekt. Możesz nanieść farby!

Podpowiem, że do akwareli najlepiej przygotować dwa słoiczki z wodą.
W jednym pozbywasz się koloru z pędzla, a w drugim płuczesz go z resztek farby po to by móc nabrać inny kolor farby na ten sam pędzel. Warto mieć pod ręką ręcznik papierowy. Dociskając do niego pędzel, usuniesz nadmierną ilość wody.

Jak to mówię – ujarzmić żywioł, jakim jest woda w połączeniu z farbą,
to niezły majstersztyk. Jednak nie ma nic lepszego dla mnie jak akwarele. To mój najlepszy sposób na relaks…

Pozdrawiam @crafterka_ !

PS. Zachęcam Cię do odwiedzenia mojego profilu na Facebooku, gdzie umieszczam moją twórczość.

Jeżeli ciekawią Cię inne artykuły gościnne na naszym blogu, możesz je łatwo znaleźć poprzez tag #wpisgościnny.

Dodaj komentarz