eliksir dla kreatywności Pigmentovo
Farby i kredki

Eliksir dla kreatywności Pigmentovo

Justyna Lubas-Wałęcka znana jako Pigmentovo i jej eliksir dla kreatywności. Płynny koncentrat akwareli zwany ecoliną odkryje przed Tobą i w Tobie twórczy potencjał. Czasami wystarczy jeden słoiczek farby, woda, pędzel, stalówka lub brushpen. W oka mgnieniu możesz stać się artystycznym alchemikiem, ustalać własne zasady tworzenia niesamowitych ilustracji.

Dlaczego warto malować ecolinami?

Eliksir dla kreatywności pigmentovoNapełnione farbą wodną słoiczki to wachlarz wielu możliwości, który stopniowo się przede mną rozwija.  Poznałam je rok temu, momentalnie skradły moje serce nasyconym kolorem. Napełniły je również pasją, której skutki zobaczysz na instagramowym profilu Pigmentovo. Dziś opowiem Ci o najważniejszych cechach ecolin, jeśli chcesz rozpocząć z nimi przygodę jako rysownik lub ilustrator. Stopień Twoich twórczych umiejętności absolutnie nie ma znaczenia – farba ecolina jest efektownym medium dla każdego twórcy, pasjonaty. Została stworzona dla zapalonego amatora i profesjonalnego artysty. Dla Ciebie.

Skoncentrowane barwniki sprawdzą się w pracowni i w plenerze. Odkręcasz, nabierasz na pędzelek lub piórko, i śmiało działasz.  Kolorowe krople możesz rozcieńczać wodą do uzyskania pożądanego odcienia, mieszać ze sobą, nakładać warstwę po warstwie cienkim pędzelkiem.  Przeźroczystość plamy umożliwia kontrolę nad efektem końcowym lub przeciwnie – może Cię zaskoczyć pozytywnym przypadkiem jeśli użyjesz większej ilości wody.  Dostępne na rynku ecoliny marki  Renesans (paleta  32 kolorów – w tym 2 kryjące : biel i złoto) i Talens (paleta 60 kolorów – w tym kryjące: biel i złoto) mają szeroką skalę gradientu nie zmieniając przy tym swoich właściwości na podłożu. Nie są wodoodporne nawet po wyschnięciu, dlatego w każdej chwili możesz powrócić do wykonywanej pracy aby popracować nad pożądaną kolorystyką. 

W jakich pracach artystycznych najlepiej  sprawdzają się ecoliny?

 Zakres tematyczny, w którym farby wodne typu ecolina okażą się niezawodne jest naprawdę obszerny. Płynna konsystencja pozwala uzyskać precyzyjne kreski, a także rozległe plamy. To otwiera ścieżkę Twojej  wyobraźni.  Jest to jedne z ulubionych mediów projektantów mody. Możesz nimi tworzyć dowolne wariacje na temat ilustracji fashion, glamour,  konstrukcji sylwetki, etc. Malować pierzaste spódnice, błyszczące brokatowe aplikacje.  Doceniają je także ilustratorzy książek, twórcy komiksów i storyboardów. Łatwość przenikania się kolorów ecoliny pomaga w  kreowaniu fantastycznych postaci lub kompozycji. Gradienty barwne, przezroczystości uwypuklają kształt skrzydeł, piór ,rogów, Z pomocą ecoliny stworzysz błyskawiczny rysunek w stylu urban sketching,  pejzaż, scenkę z bajki.  Stosowanie farb typu ecoliny w portrecie i karykaturze znacznie skraca czas pracy. Gotowe do użycia medium świetnie i szybko wydobywa z przedstawionej osoby mimikę twarzy, podkreśla blaski i cienie we włosach.

eliksir dla kreatywności PigmentovoNa jakim papierze malować ecolinami ?
Czym zabezpieczać ?

Wykonane ecoliną ilustracje są wrażliwe na światło. Nie przepadają za nim. Zdarza się  im wyblaknąć, jeśli zostały wykonane na nieodpowiednim podłożu i wyeksponowane w mocno nasłonecznionym miejscu. Szkice i obrazki z ecoliny najbardziej lubią być kreowane na grubszym papierze bezkwasowym (250 g/ mkw lub grubszy), przeznaczonym do malowania farbami wodnymi (np.  Fabriano, Gamma, etc). Ze względu na przezroczystość kolorów, najlepiej jest nimi malować na białym lub bardzo jasnym papierze. Po wyschnięciu należy je dodatkowo zabezpieczyć solidną porcją dedykowanego preparatu werniksującego (np. Talens).  Wówczas istnieje szansa, że będą cieszyły nasze  lub obdarowanej przez nas osoby)  oko przez długi czas.

Wypisz, wymaluj laurkę – ecolinowa kaligrafia

Możesz też nimi pisać za pomocą pióra do kaligrafii. Tak, ecoliny lubią brushlettering  i brushlettering bardzo lubi  ecoliny w brushpenie (poczytaj o ecolinowych pisadłach). Lekka formuła zapewnia dobrą współpracę z narzędziem, subtelnie rozprowadza się po podłożu wraz z ruchem ręki. Bardzo często zdarza mi się łączyć w tworzeniu pismo z rysunkowym komentarzem.  Powstaje wówczas coś na kształt ecolinowego plakatu motywacyjnego lub dowcipnej kartki z życzeniami.  Ty również możesz dać upust kreatywnym zapędom i przy okazji stworzyć fantazyjne  kartki okolicznościowe na wszelkie okazje (od Dnia Matki na Dniu Elektromontera skończywszy). Kilka prostych wzorów, mandala lub roślinka w połączeniu z pasującym mottem z pewnością ucieszy oko obdarowanej osoby.  Maksymalny efekt dekoracyjny przy minimalnym  wkładzie własnym. Przyjemne z pożytecznym.

Zapewne istnieje jeszcze 50 innych powodów dla których warto zainwestować w przygodę z ecolinami.  Dla Ciebie będą najważniejsze te 3 – są dość niedrogie, wydajne i proste w użyciu. Kolejne odkryjesz gdy tylko zaczniesz tworzysz, do czego gorąco Cię zachęcam. Daj ponieść się przyjemności płynącej z kreatywności.

eliksir dla kreatywności Pigmentovo

Masz pytanie, chcesz wiedzieć więcej? Zostaw komentarz 🙂 Wszystko chętnie wyjaśnię

Justyna Lubas -Wałęcka  vel. Pigmentovo 🙂

Odkrywa zatuszowane emocje na Pigmentovo

Historyk sztuki z zawodu, artysta z pasji.

Kocha  tusz i ecoliny.

Jej obrazy znajdziesz na Boonati.com

Dodaj komentarz