Ecoline Brush Pen
Pisadła

Ecoline Brush Pen

Ecoline Brush Pen to mazak, od którego rozpoczęłam swoją przygodę z Brush Letteringiem. Pisak na bazie farby akwarelowej wyprodukowany jest przez firmę Royal Talens a jego dostępność jest najlepsza wśród Brushy w Polsce. 

Ecoline Brush Pen1

Wytwórca oferuje 29 kolorów pisaków oraz zestawy 5, 10, 15, 20 i 30 sztuk w różnych zestawieniach kolorystycznych. Ceny tych mazaków wahają się od
7 do 9 złotych.

Nylonowa, długa końcówka mazaka jest miękka i sprężysta. Prosta obudowa, z kolorowymi skuwkami ułatwia rozróżnianie kolorów. Co ciekawe, ten pędzelkopis można uzupełniać o farby akwarelowe
z serii Ecoline (wystarczy odkręcić górę) oraz wymieniać mu końcówkę, która znajduje się z drugiej strony (najlepiej robić to w rękawiczkach)! Brush Pen pod wpływem nacisku wyzwala znacznie więcej tuszu, dlatego warto podchodzić do niego z serduchem. Tak jak wspomniałam wcześniej w środku pędzelkopisu znajdziemy akwarele, dzięki czemu mazak świetnie współgra z wodą. Uwierz mi, możesz tworzyć kosmiczne kompozycje. 

Lecimy z testami.
 1. Test końcówki.
  Pozwoliłam sobie na dość drastyczne testy (pionowe dociśnięcie końcówki), które Ecoline Brush Pen przeszedł bezbłędnie! Czubek wrócił do swojego stanu początkowego bez problemu. Końcówka nie postrzępiła się.
 2. Test mieszania.
  Najlepszym sposobem mieszania tych pędzelkopisów jak wielu innych jest użycie naczynia ceramicznego (jeżeli szukasz takiego w fajnej cenie wskocz na boonati.com). Natomiast stykanie końcówek mazaków nie przynosi prawie żadnych efektów.
 3. Test rozjaśniania.
  Rozjaśnianie przy użyciu blendera jest satysfakcjonujące zarówno przy zetknięciu dwóch mazaków czubkami jaki i przy użyciu naczynia ceramicznego. W tym przypadku osobiście wybierz swoją ulubioną metodę.
 4. Intensywność kolorów na papierze.
  W testach pędzelkopis spisuje się świetnie na każdym papierze – dużo robi farba akwarelowa jako tusz. Trzeba jednak pamiętać, że Ecoline Brush Pen wypluwa sporo farbki w trakcie dociskania, dlatego lepiej stawiać na papiery z wyższą gramaturą.

Podsumowując Ecoline Brush Pen to świetny pędzelkopis w rozsądnej cenie. Jego końcówka jest oporna na uszkodzenia a farbkę można uzupełniać, dzięki czemu mazak służy przez lata (ja swoich używam do tej pory, dzięki możliwości zamiany czubka).

Jeżeli ten test był dla Ciebie pomocny i jednocześnie ciekawi Cię jak wypadają inne Brush Peny to zachęcam Cię do zerknięcia w zakładkę PISADŁA.