
Ecoline Brush Pen
Ecoline Brush Pen to mazak, od którego rozpoczęłam swoją przygodę z Brush Letteringiem. Pisak na bazie farby akwarelowej wyprodukowany jest przez firmę Royal Talens a jego dostępność jest najlepsza wśród Brushy w Polsce.
Wytwórca oferuje 29 kolorów pisaków oraz zestawy 5, 10, 15, 20 i 30 sztuk w różnych zestawieniach kolorystycznych. Ceny tych mazaków wahają się od
7 do 9 złotych.
Nylonowa, długa końcówka mazaka jest miękka i sprężysta. Prosta obudowa, z kolorowymi skuwkami ułatwia rozróżnianie kolorów. Co ciekawe, ten pędzelkopis można uzupełniać o farby akwarelowe
z serii Ecoline (wystarczy odkręcić górę) oraz wymieniać mu końcówkę, która znajduje się z drugiej strony (najlepiej robić to w rękawiczkach)! Brush Pen pod wpływem nacisku wyzwala znacznie więcej tuszu, dlatego warto podchodzić do niego z serduchem. Tak jak wspomniałam wcześniej w środku pędzelkopisu znajdziemy akwarele, dzięki czemu mazak świetnie współgra z wodą. Uwierz mi, możesz tworzyć kosmiczne kompozycje.
Lecimy z testami.
- Test końcówki.
Pozwoliłam sobie na dość drastyczne testy (pionowe dociśnięcie końcówki), które Ecoline Brush Pen przeszedł bezbłędnie! Czubek wrócił do swojego stanu początkowego bez problemu. Końcówka nie postrzępiła się. - Test mieszania.
Najlepszym sposobem mieszania tych pędzelkopisów jak wielu innych jest użycie naczynia ceramicznego (jeżeli szukasz takiego w fajnej cenie wskocz na boonati.com). Natomiast stykanie końcówek mazaków nie przynosi prawie żadnych efektów. - Test rozjaśniania.
Rozjaśnianie przy użyciu blendera jest satysfakcjonujące zarówno przy zetknięciu dwóch mazaków czubkami jaki i przy użyciu naczynia ceramicznego. W tym przypadku osobiście wybierz swoją ulubioną metodę. - Intensywność kolorów na papierze.
W testach pędzelkopis spisuje się świetnie na każdym papierze – dużo robi farba akwarelowa jako tusz. Trzeba jednak pamiętać, że Ecoline Brush Pen wypluwa sporo farbki w trakcie dociskania, dlatego lepiej stawiać na papiery z wyższą gramaturą.
Podsumowując Ecoline Brush Pen to świetny pędzelkopis w rozsądnej cenie. Jego końcówka jest oporna na uszkodzenia a farbkę można uzupełniać, dzięki czemu mazak służy przez lata (ja swoich używam do tej pory, dzięki możliwości zamiany czubka).
Jeżeli ten test był dla Ciebie pomocny i jednocześnie ciekawi Cię jak wypadają inne Brush Peny to zachęcam Cię do zerknięcia w zakładkę PISADŁA.


Może Ci się spodobać

Test Tombow Dual Brush Pen
15 października, 2019
Test cienkopisów
6 września, 2019
Jeden Komentarz
Pingback: